Kategori: Web Tasarım

ASP, Active Server Pages, Microsoft tarafından geliştirilen bir web programlama dilidir. ASP ile web sunucuları üzerinde çalışan dinamik web sayfaları oluşturulabilir. ASP sayfaları HTML (Hypertext Markup Language) veya XML (Extensible Markup Language) gibi bir işaret dilini kullanarak yazılır ve web sunucuları tarafından yorumlanır. Yorumlanan sayfa sonucu oluşturulur ve kullanıcının web tarayıcısına gönderilir. Kullanıcı tarayıcıda sayfayı görüntüler ve etkileşimde bulunur.

ASP sayesinde, web sayfalarında dinamik içerik oluşturulabilir ve veritabanından veri çekilerek gösterilebilir. Bu sayede, kullanıcının bir web sayfasına yaptığı istekler sonucunda, sayfanın içeriği değiştirilebilir ve özel mesajlar gösterilebilir. Örneğin, bir e-ticaret sitesinde, bir kullanıcı ürün açıklamasını okurken, fiyat bilgisi ve stok durumu gibi bilgiler de sayfanın içeriği olarak gösterilebilir.

İşinizi Büyütmeye Hazır mısınız?

En İyi Yazılım Çözümleriyle Müşterilerimizin Çıkarlarına En İyi Şekilde Hizmet Ediyoruz. Daha Fazlasını Bul

Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgi veya teklif almak mı istiyorsunuz? Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
    Bizimle Görüşün
    Web Tasarım Bursa
    Merhaba!
    Size nasıl yardımcı olabiliriz?